Menu:

Rustikální kliky na dveře

Navržení vkusného a jednoduchého interiérového vybavení je samostatným tématem při rekonstrukci a následném zařizování vlastního bydlení. V konečné fázi přichází na řadu detaily, které už výsledný dojem pouze podtrhnou. Se správným výběrem budou tvořit sladěný celek, ale pokud se přehmátnete, můžete zcela pokazit celkové vzezření vašeho bytu a tím zhatit veškeré snahy o designově propracované bydlení. Nesporně důležitým detailem jsou kliky ke dveřím, které se sice velikostně zdají vůči celému bytu malicherné, nicméně kupříkladu rustikální design a zasazení do bytu je klíčovou součástí prvního dojmu. Je totiž zcela jasné, že první dojem se utváří právě při otevírání dveří a tím použití právě zmíněné kliky.

Klika je vlastně takové prvotní seznámení s bytem a v dokonalém případě návštěvníkovi ihned nastíní, s jakým vybavením bytu, potažmo majitelem, bude mít co dočinění. Ruku v ruce spolu s klikou jde i vhodné dveřní kování. U venkovních dveří se už zpravidla nepoužívá jiné, než bezpečnostní. Naopak u dveří interiérových se můžeme setkat s tím, že kování není použito žádné. Klika tak prakticky trčí přímo ze dveří. Někdy může být klika nahrazena madlem. Tyto případy nastávají zejména v situacích, kdy zvolíme například zásuvné dveře na toaletu či do koupelny. Zde určitě nepotřebujeme bezpečnostní kování, ani případnou kliku a postačí nám pouze prostor, za který můžeme dveře jednoduše zavřít.

Když se rozhodnete investovat do kvalitních zabezpečených dveří, určitě se raději obraťte na profesionály. Ti vám ze svých zkušeností nejlépe poradí, která varianta je pro vás nejvýhodnější. Jistě byste totiž nebyli rádi, kdybyste jednoho dne přišli ke svému bytu a našli pouze odvrtanou vložku a vybílený byt. Při opatření kvalitních dveřních bezpečnostních systémů se můžete dočkat i výrazné slevy na pojistném u smlouvy o pojištění proti vykradení. Výborné rady a tipy naleznete na internetovém portálu http://www.kovani-kliky.cz/, který provozuje firma specializující se vyloženě pouze a jedině na kvalitní možnosti uzamčení našeho bydlení. S jejich vybavením se možnost vloupání do vašeho bytu stává pro běžného zloděje prakticky nemožným úkolem. Kvalitního zloděje systém přinejmenším zdrží a v lepším případě přímo odradí.

20. 12. 2012